سبک زندگی روح تمدن و زنان سرداران آن هستند

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، عاطفه سعیدی‌نژاد مدیرکل امورفرهنگی و تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی در همایش فعالان فرهنگی، دانشجویی، دانش‌آموزی و مبلغات کشورهای آذربایجان و افغانستان که در مشهد برگزار شد با بررسی نقش نخبگان و مدیران فرهنگی در نهضت پیشرفت پرداخت و عنوان کرد: مشکل جدی اکثر تشکل‌ها این است که در یک تشتت گفتمانی بسر می‌برند و از گفتمان ضروری امروز جامعه که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم اذعان کردند بی اطلاع هستند.

وی افزود: با در صحنه فرهنگی کشور مبارزه کنیم تا محورهای بیانیه گام دوم انقلاب محقق شوند؛ ما در حال حاضر در محاصره تبلیغاتی دشمن هستیم و در این محاصره باید با نگاه اعتقادی پای کار فرهنگی بیایند و این مسئله نشان دهنده اهمیت جایگاه بانوان را در عرصه فرهنگ است.

سعیدی نژاد تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب با وجود عدم راه اندازی سازمان‌ها، مردم به طور خودجوش به یکدیگر کمک می‌کردند، اما بعد از شکل گیری سازمان‌ها و بزرگتر شدن ساختارها، نقش مردم کم رنگ شد.

وی اظهار کرد: حاکمیت باید به جای تصدی‌گری، نقش هدایت و پشتیبانی خود را در فعالیت‌های مردمی تقویت کند و این ساختارهای حاکمیتی باید با فهم«لیقوم الناس بالقسط» شکل بگیرند.

مدیرکل امور فرهنگی و تبلیغی بانوان سازمان تبلیغات اسلامی، به نقش مردم در اثرگذاری فرهنگ اشاره و اذعان کرد: مردم منشاء اثر هستند و راهبرد ما باید متوجه ساختن همه مردم نسبت به اهمیت نقش شان در حل همه مسائل از جمله آسیب‌های اجتماعی باشد.

وی گفت: مقام معظم رهبری(مدظله) مسئله اصلی کشور را پیشرفت دانسته است و اگر واقعیت‌ها را بشناسیم به درستی میفهمیم که جهاد ما امیدآفرینی برای پیشرفت است؛ باید بدانیم قابلیت‌های زیادی در کشور موجود است و هر فردی در جایگاه خود می‌تواند در سیر پیشرفت نقش آفرینی کند.

سعیدی نژاد یاد آور شد: سبک زندگی روح تمدن است و زنان سرداران سبک زندگی هستند و می‌توانند سبک زندگی و هنجارهای فرهنگی را به سمت سبک زندگی متعالی هدایت کنند و این زیربنای تمدن اسلامی است.

مدیرکل امور فرهنگی و تبلیغی بانوان سازمان تبلیغات اسلامی در پایان این همایش تأکید کرد: باید درک صحیحی از ابعاد مسائل داشته باشیم ودر کنار آن طرحی برای حل آن‌ها ارائه کنیم؛ نهضت پیشرفت زنان در صدد است از طریق شبکه گقتمان ساز و سامانه توانمند سازی و زیرساخت پشتیبانی درراستای نیل به این اهداف گام بردارد.

اشتراک گذاری در print
پرینت
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در واتس اپ
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در تلگرام